Nazwa forum

Opis forum


#1 2011-06-10 13:07:42

Tresna

Administrator

Zarejestrowany: 2011-06-09
Posty: 6
Punktów :   

Tworzenie Mapy

Rzeczy podstawowe:
1. Wchodzimy w grę, TOOLS> Map Maker.
2. W pierwszej rubryce wpisujemy nazwę mapy np. Valley. W drugiej rubryce wpisujemy to samo: Valley.
3. Wchodzimy w folder FeralHeart> media> terrain. Wchodzimy w folder default.

Rzeczy następne:
TERRAIN
1. Załączamy Gimpa lub Photoshopa. Otwieramy plik defaultTerrain.png
2. Za pomocą odcieni szarości malujemy teren: nim jaśniejszy szary tym wyższy teren, nim ciemniejszy szary tym niższy teren.
3. Zapisujemy to w folderze naszej mapy pod nazwą naszej mapy, w moim przypadku to: ValleyTerrain.png

MASK
1. Załączamy Gimpa lub Photoshopa. Otwieramy plik defaultMask.png
2. Za pomocą kolorów: czerwony, niebieski i zielony malujemy kolor terenu.
3. Gdy skończymy zapisujemy to w folderze naszej mapy pod nazwą naszej mapy, w moim przypadku to: ValleyMask.png

Potem:
1. Załączamy grę, TOOLS> Map Maker.
2. Ładujemy naszą mapę.
3. Zakładka WORLD. W pierwszej rubryce piszemy nazwę Terrain naszej mapy, w moim przypadku to: ValleyTerrain.png W drugiej rubryce wpisujemy nazwę Mask naszej mapy, w moim przypadku to: ValleyMask.png
4. Wybieramy kolor tekstur naszego terenu. Wybieramy pierwszy kolor, potem klikamy strzałkę i wybieramy następny kolor,a następnie klikamy znowu strzałkę i wybieramy następny kolorek.

To wszystko z Tworzenia Mapy. Dodawanie obiektów na mapę? To proste. Wybieramy zakładkę OBJECTS i wybieramy z tabelki kategorię. Wybieramy jeden z obiektów i klikamy NEW OBJECT. Mam nadzieję że poradnik pomoże dla niektórych graczy.

To jest jedyny temat który zrobiłam do Poradnika. Resztę piszcie sami.


Nie bądźmy obojętni, pomóżmy!: http://www.konie-pegasus.pl/

Mój kolor moderowania..

Offline

 

#2 2011-06-10 13:25:09

EvanPL

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-09
Posty: 2
Punktów :   

Re: Tworzenie Mapy

Dzięki Tresna! ^^ Zawsze miałem problemy z tworzeniem mapki, ale dzięki tobie wszystko już umiem! Niedługo wstawię mapę którą zrobiłem, dzięki twojemu poradnikowi

Offline

 

#3 2011-06-10 13:29:35

Canideal

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-10
Posty: 1
Punktów :   

Re: Tworzenie Mapy

Uhh, a ja mam problem. Jak ja rysuję ten Mask, to jak już patrzę w grze ten Mask, to widzę że nie jest tam, gdzie chciałam np. mam góry, ale kolor jest obok. Pomocy!

Duże litery, kropki i przecinki! Nie czytało się chyba regulaminu, a to bardzo ciekawe. Błędy poprawione i napisz normalnie. - Tresna

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.backstreetboyscorner.pun.pl www.polskipopserver.pun.pl www.srk.pun.pl www.logistic.pun.pl www.dragongame.pun.pl